На 16 февруари 2017 година децата от група „Джудже” на ДГ „Славейче” - Кюстендил проведоха открита тема за Васил Левски пред връстниците си от подготвителната група на ОУ „Марин Дринов”
Пред директорът Соня Сотирова , преподавателите Румяна Михайлова и Даниела Младенова, библиотекари, медии и много гости децата показаха какво са научили за Апостола на свободата, за освобождението от турско робство, химна и символиката в българската история.
Децата ,с трикольори на ревера, рецитираха „Аз съм българче”, включиха се в познавателна интерактивна игра за събития от историята на България.
„Това е открита практика, педагогическа ситуация посветена на живота и делото на Васил Левски.Тя е включена в годишния план на РУО за 2016-2017 г..Урокът беше проведен и в детската градина в присъствието на учители и директори от община Кюстендил”, заяви директорът на ОДЗ „Славейче” Соня Сотирова.
Кристиян Иванов от група „Джудже”получи специален подарък заради невероятните си рисунки, на които беше изобразил Левски и родната му къща в Карлово.
Пътуващата изложба „Лъвът – българският национален символ през епохата на Възраждането“ откри преди урока София Пейчева, директор на Регионална библиотека –Кюстендил. Пътуващата изложба е с авторство на Народна библиотека „Иван Вазов“ Пловдив . По същество е пътуваща, защото от откриването си през 2013 г. досега е обиколила всички регионални библиотеки, била е и в чужбина- Румъния, Русия,Полша. Ценността й е, че таблата показват етапите на превъплъщаването на лъва в част от националната ни хералдика, те са част от фонда на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив,част от националната ни съкровищница”, заяви София Пейчева.